Dnes je nedeľa, 24.október 2021, meniny má: Kvetoslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Spravte si z domova oázu, kam sa budete radi vracať

október 13, 2021 - 07:00
Môžete byť na najkrajšom mieste na svete, ale aj odtiaľ sa budete musieť raz vrátiť. Váš domov môže byť útulným miestom, bez ohľadu na to či bývate vo vile na kopci alebo v izbe so spolubývajúcou.
Foto: 
shutterstock.com
  • Útulnosť

Kopa vankúšov, sviečky a drevené dekoračné predmety pomôžu každému miestu. Veľké priestory zútulnia a tým menším poskytnú príjemný vizuálny vnem.

  • Pravidelne si vymaľujte a vyčistite domov 

Niekedy sa stáva, že si na fľaky zvykneme. Ošúchaná stena pri vstupných dverách a olúpaná omietka nepôsobia dobre na nikoho. Čerstvo vymaľovaný byt je bomba, akoby ste zrazu bývali v novom.

  • Doprajte si saunu, vírivú vaňu či bazén

Ak je to niečo o čom ste snívali od malička a máte na to priestor a podmienky, prečo nie? Nemusíte mať doma krytú plaváreň, ale napríklad infrasauna vám veľa miesta nezaberie a jej účinky určite za to stoja.

  • Experimentujte s obrazmi, farbami a umeleckými predmetmi

Nebojte sa ich. Netreba byť „expert na umenie“, aby ste si zadovážili do domu poklad. Bude to niečo, čo sa páči vám a to je to hlavné. Obraz čo namaľovala kamarátka, či vaše dieťa, vám prinesie do domu pohodu vždy pri pohľade naň.

  • Požiadajte o pomoc profesionálov

Aj vy chodíte do práce za ktorú dostávate plácu, zverte teda vaše obydlie skúseným majstrom, architektom alebo bytovým dizajnérom, určite to neoľutujete. Avšak najskôr si zistite preferencie.

  • Nezabudnite na úpravu vstupných priestorov

Chodba je tá, ktorú návšteva zbadá ako prvú. Špinavá podložka pod topánky či zaprášený botník určite nie je niečo, čím by ste sa chceli prezentovať.

  • Držte sa vlastného štýlu

Suseda môže mať krásne zariadené bývanie, ale ak necítite, že by ste to chceli mať úplne rovnaké, nie je to váš štýl. Netreba sa do ničoho siliť.

  • Doplňte interiér o čo najviac zelene

Existuje kopec rastlín nenáročných na údržbu. A čerstvé kvety na jedálenskom stole nenahradia žiadne iné. Zvyknite si kupovať ich pravidelne a hneď sa vám bude lepšie stolovať.

- - Inzercia - -