Dnes je sobota, 28.máj 2022, meniny má: Viliam
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Nezaočkovaní Francúzi nebudú smieť navštevovať reštaurácie či športové arény

január 17, 2022 - 11:33
Francúzsky parlament v nedeľu schválil zákon, na základe ktorého ľudia nezaočkovaní proti koronavírusu nebudú smieť navštevovať reštaurácie, športové arény a ďalšie priestory. Ide o hlavné opatrenie v rámci snahy vlády chrániť nemocnice za situácie, keď vysoko nákazlivý variant koronavírusu omikron viedol k rekordnému rastu počtu infekcií.
Foto: 
canva.com

Prezident Emmanuel Macron dúfal, že tento zákon presadí rýchlejšie, ale jeho prijatie sa mierne omeškalo pre odpor pravicových aj ľavicových poslancov. Viac ako 91 percent dospelých Francúzov je totiž už úplne zaočkovaných a niektorí kritici spochybňovali, či vyžadovanie dokladu o vakcinácii niečo výrazne zmení.

Aj doteraz bol vo Francúzsku pre vstup do reštaurácií, kín či múzeí potrebný COVID pas. Nezaočkovaní ľudia však mali vstup tiež povolený, ak sa preukázali negatívnym výsledkom testu alebo dokladom o prekonaní ochorenia COVID-19. Podľa novej legislatívy je úplná vakcinácia potrebná pre vstup do takýchto verejných priestorov a tiež pre cestovanie mnohými vlakmi a všetkými linkami vnútroštátnej leteckej dopravy.

- - Inzercia - -