Dnes je pondelok, 27.jún 2022, meniny má: Ladislav, Ladislava
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Matovičov návrh o pozývaní politikov do diskusií je „hlúposť“

máj 26, 2022 - 15:59
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nepodporí zámer lídra Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) Igora Matoviča zaviesť zákonné pravidlá pozývania politikov do diskusných relácií v rozhlase a televízii. Po rokovaní vlády to dnes vyhlásil predseda SaS Richard Sulík s tým, že ide „o hlúposť“.
Foto: 

„Je to silná forma cenzúry,“ povedal Sulík. Podľa neho verejnoprávna televízia má Radu RTVS a rôzne iné formy, ako vyberať diskusných partnerov do relácií. Upozornil, že v minulosti redaktori odchádzali práve preto, že im vedenie televízie zasahovalo do práce. „Toto je taký krok, že to dostanú naordinované zo zákona,“ uviedol s tým, že možno Matovič tento svoj návrh s niekým za niečo „vykšeftuje“.

Matovič v pondelok 23. mája na tlačovej konferencií povedal, že účasť v diskusných reláciách má mať jasné pravidlá, ktoré majú televíziám určovať, ako postupovať . V tejto súvislosti poukázal na účasť politikov opozičnej strany Hlas – sociálna demokracia v debatách a že „za posledné dva roky sa niekto rozhodol, že vyrobí z Pellegriniho budúceho premiéra“.

- - Inzercia - -