Dnes je štvrtok, 18.august 2022, meniny má: Elena, Helena
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Naď rokoval s britským veľvyslancom o aktuálnej bezpečnostnej situácii

jún 24, 2022 - 16:16
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) dnes 24. júna v priestoroch rezortu obrany rokoval s veľvyslancom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Nigelom Bakerom o aktuálnej bezpečnostnej situácii, ako aj s tým súvisiacich očakávaniach od nadchádzajúceho samitu lídrov Severoatlantickej aliancie (NATO) v Madride. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva obrany Slovenskej republiky (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková.
Foto: 
SITA

Podľa Jaroslava Naďa konflikt na Ukrajine zmenil aj fungovanie NATO. „Vojna na Ukrajine mala akceleračný efekt aj na procesy v rámci Aliancie. Slovensko je vo svojich postojoch konzistentné – tak voči podpore Ukrajiny, ako aj posilňovaniu spoločnej obrany. Podporujeme posilnenie východného krídla NATO, vstup Švédska a Fínska do Aliancie a ďalšie strategické rozhodnutia v prospech kolektívnej obrany,“ povedal Jaroslav Naď. Šéf slovenského rezortu okrem toho vyjadril očakávanie, že madridský samit vyšle silný odkaz jednoty a odhodlania spojencov adaptovať sa na meniace sa bezpečnostné prostredie. Zároveň ocenil príležitosť na výmenu informácií o národných postojoch k jednotlivým oblastiam, v rámci ktorých môže na samite dôjsť k významným zmenám.

Minister a veľvyslanec tiež vyjadrili potešenie z prehlbovania vzájomnej spolupráce oboch krajín v oblasti obrany, ktoré znamená konkrétny prínos nielen pre Slovensko a Spojené kráľovstvo, ale tiež pre Ukrajinu v podobe podpory.

- - Inzercia - -