Dnes je nedeľa, 28.november 2021, meniny má: Henrieta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Finalistka projektu Nové tváre módnej scény Kristína Bánovská: "Milujem témy, ktoré na prvý pohľad nemajú nič spoločné s módou."

september 15, 2019 - 11:20
Už zajtra štartujú Bratislavské módne dni by MERCEDES-BENZ, čo znamená i veľkú príležitosť pre dámy, ktoré sa uchádzajú o víťazstvo v projekte Nové tváre módnej scény. Jednou z nich je talentovaná Kristína Bánovská. Pár hodín pred prehliadkou sme zisťovali, ako je na tom s prípravami.
Foto: 

Čo Vám napadne ako prvé, keď sa povie meno M. R. Štefánik?

Keď sa povie toto meno, určite ako aj väčšine ľudí, mi napadne letectvo, generál, mohyla, astronóm a podobne. Práve preto som do konceptu svojej kolekcie zahŕňala to, akým človekom bol, aká to bola osobnosť po ľudskej stránke. Empatický, vzdelaný, citlivý, sebestačný človek. Pred ľuďmi vždy vystupoval sebaisto, odvážne. A taká by mala byť i každá žena.

Aká bola Vaša prvá reakcia, keď ste sa dozvedeli práve názov tohtoročnej témy?

Bola som zaskočená a milo prekvapená. Milujem témy, ktoré na prvý pohľad, podľa niektorých, nemajú nič spoločné s módou.

Koľko Vám trvalo vytvorenie predstavy, ako bude kolekcia vyzerať?

Keďže som kolekciu tvorila v takom mojom horšom období, keď som bola plná emócií, koncept kolekcie bol vytvorený v priebehu pár minút.  Následne, keď už som mala vytvorený koncept, návrhy išli od ruky. Hneď som vedela, aké prvky tam chcem použiť a čo majú dané modely vyjadrovať.

Čo je v samotnom procese jej tvorby najnáročnejšie?

Hm, priznám sa že pracovne neviem čo je náročné, pretože ja túto prácu milujem a beriem ju ako relax, zábavu, jednoducho niečo, pri čom zabúdam na všetko. Ale časovo najnáročnejšie je určite ručné vyšívanie korálok do niektorých častí modelov.

Koľko ľudí na nej aktuálne pracuje?

Aktuálne na nej pracujem úplne sama. Od strihov, ich modeláciu, šitie či vyšívanie. Mám však úžasnú rodinu a priateľov, ktorí sa mi ponúkli, pretože ma poznajú, že ak náhodou nebudem stíhať, tak že mi pomôžu. Uvidíme teda, či využijem ešte ich služby. (smiech)

Skúste, prosím, na ňu našich čitateľov aspoň pár vetami navnadiť.

Kolekcia s názvom SURVIVE (PREŽIŤ), má vykresliť ženu ako silného generála svojho života, ktorý prežije všetko trápenie a naďalej ostane elegantnou, sebestačnou, no hlavne sebaistou ženou. Diváci sa môžu tešiť na elegantné spojenie Coco Chanel a M.R. Štefánika v podobe desiatich modelov.

Držíme palce :-)

- - Inzercia - -