Dnes je nedeľa, 28.november 2021, meniny má: Henrieta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Finalistka projektu Nové tváre módnej scény Monika Čopáková: "Dôležité je nevzdať sa v momentoch, keď sa naozaj nedarí."

september 15, 2019 - 11:30
Neodmysliteľnou súčasťou Bratislavských módnych dní by MERCEDES-BENZ je projekt Nové tváre módnej scény, ktorý dáva priestor mladým tvorcom zviditeľniť sa a zahviezdiť vo svete módy. Jednou z adeptiek na víťazku je i Monika Čopáková.
Foto: 

Čo Vám napadne ako prvé, keď sa povie meno M. R. Štefánik?

Slovenský hrdina! Symbol oslobodenia a taktiež osobnosť plná ambícii a odhodlania žiť, no rovnako zomrieť pre svoj národ. 

Aká bola Vaša prvá reakcia, keď ste sa dozvedeli práve názov tohtoročnej témy?

Zamrznuté: “ouu”. V prvom rade sa ma zmocnil pocit strachu a neistoty, že je to príliš náročné, no obrátila som to na výzvu a tému si zamilovala. Vyhrala som sa s motívom vojenstva, ktorý nachádza svoje miesto aj v súčasnej móde. 

Koľko Vám trvalo vytvorenie predstavy, ako bude kolekcia vyzerať?

Môj časový priestor na vymyslenie kolekcie bol štyri dni. Dva som rozmýšľala a dva kreslila, no počas samotnej tvorby nápady stále dozrievali a možnosti lepších variant pribúdali. 

Čo je v samotnom procese jej tvorby najnáročnejšie?

Nevzdať sa v momentoch keď sa naozaj, ale že naozaj nedarí. Keďže papier a myseľ znesú veľa, komplikácie zväčša nastávajú pri šití. Vtedy je najdôležitejšie a zároveň najnáročnejšie nestratiť motiváciu. Rovnako si svoju pozornosť vyžaduje aj držanie sa témy a empatia voči publiku. 

Koľko ľudí na nej aktuálne pracuje?

Na kolekcii pracujem sama, ale mojou najväčšou pomocou je podpora okolia.

Skúste, prosím, na ňu našich čitateľov aspoň pár vetami navnadiť.

Milan Rastislav Štefánik predstavuje viac ako mohylu alebo sochu. Preto som do mojich šiestich modelov vniesla charakter, vonkajšie/vnútorné vlastnosti a pôsobenie tohto hrdinu počas krátkeho, avšak zmysluplného života. Sústredila som sa najmä na vojenský a letecký motív, podpísaný črtami tejto osobnosti. 

Držíme palce :-)

- - Inzercia - -