Dnes je nedeľa, 28.november 2021, meniny má: Henrieta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Česko-Slovenský večer v Prahe: Svoju kolekciu predvedie i víťazka projektu Nové tváre módnej scény 2019!

október 07, 2019 - 08:30
Jej kolekcia zaujala odbornú porotu a divákov počas jesennej edície Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz v Kostole Klarisiek natoľko, že získala titul Nová tvár módnej scény pre tento rok. Kristína Bánovská sa so svojimi návrhmi predvedie už zajtra aj počas Česko-Slovenského večera v Prahe.
Foto: 

Zisťovali sme, aké pocity ňou lomcujú. :-)

Emócie z Vašej premiéry na Bratislavských módnych dňoch by Mercedes-Benz už opadli alebo stále ešte pretrvávajú?

Neopadli a asi ani nikdy neopadnú. Celý deň strávený v nádhernom prostredí Klariského kostola je nezabudnuteľný. Pre mňa najväčšie prekvapenie bolo, okrem toho že som vyhrala, potlesk divákov k jednotlivým modelom. Odvtedy som mala v sebe emócie stále, ktoré vyvrcholili práve vtedy, keď povedali moje meno - ako výherkyne. Ja som celkom citlivý človek, takže vždy keď si spomeniem na tieto momenty, som veľmi dojatá a Bohu za ne vďačná.

Čo bolo pre Vás v rámci tohto večera najnáročnejšie, respektíve najväčšou výzvou?

Najnáročnejšie je vždy pre mňa defilé, na konci ktorého mám vystúpiť. Áno, je to možno banalita, ale stále som mala také obavy, či nezakopnem, či si nespravím nejaký trapas, či bude všetko v poriadku, či bude všetko vyzerať tak ako má, pretože vtedy sa na vás všetci pozerajú, a to je pre mňa asi taká najväčšia výzva. Vyjsť pred dav ľudí, ktorý si vás hromadne prezrie od hlavy po päty.

Už o pár dní Vás čaká prehliadka v Prahe, na naozaj honosnej udalosti. Máte trému? 

Momentálne nemám, pretože tam ešte nie som. Ja si to akosi neuvedomujem, pretože tomu nemôžem stále uveriť, je to naozaj úžasné. Každopádne, tréma príde určite najmä vtedy, keď už budem obliekať modelky.

Prezradíte nám niečo o modeloch, ktoré budeme môcť vidieť?

Modely, ktoré som vytvorila na tému M.R. Štefánik sú odzrkadlením toho, ako by mala žena podľa mňa vyzerať. Ako sebaistá generálka svojho života. Prepojila som vojenské uniformy s elegantnými perlami, ktoré sú znakom známej Coco Chanel. Niektoré modely sú obohatené ručnými výšivkami korálok, ktoré modely povyšujú. Celá kolekcia je dámska a myslím si, že každá žena si v nej nájde niečo svoje.

S akými ambíciami vstupujete do módneho sveta?

Som veľmi nadšená a vďačná za všetky príležitosti prezentovania sa, do ktorých pôjdem na 100% a budem sa usilovať o to, aby o mne bolo ešte počuť. Bola by škoda zahodiť takúto príležitosť zviditeľniť sa, no napriek tomu si myslím, že človek by mal zostať pri zemi. Mám ambície presadiť sa a zviditeľniť na Slovensku, pôjdem si za tým, no s pokorou a so zdravým rozumom, pretože všetkého veľa škodí. :-)

Česko-Slovenský večer v Prahe už zajtra! Tešíte sa?

- - Inzercia - -