Dnes je štvrtok, 29.júl 2021, meniny má: Marta
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Výsledky za prvý deň celoplošného testovania

november 08, 2020 - 12:14
V priebehu soboty bolo v rámci druhého kola celoplošného testovania na koronavírus pretestovaných 1 297 571 osôb.
Foto: 
SITA

Na tlačovej besede o tom informoval predseda vlády Igor Matovič a minister obrany Jaroslav Naď (obaja OĽaNO).Testy podľa nich odhalili 8 172 infekčných osôb, čo predstavuje 0,63 percenta z celkového počtu testovaných osôb.

Podľa predsedu vlády je plošné testovanie efektívnym spôsobom, ako znížiť počty infekčných osôb v populácii. „Môže dopomôcť k tomu, aby sme mohli počas ťažkej zimy, ktorá nás čaká, slobodne žiť,” uviedol s tým že testovanie je alternatívou voči lockdownu.

Testovanie v pravidelných intervaloch v jednotlivých okresoch by pritom podľa Matoviča mohlo prispieť k uvoľňovaniu epidemiologických opatrení. „Teraz si musíme spoločne zodpovedať otázku, či už regionálne alebo celoslovensky, že aký stupeň slobody si chceme dopriať počas tej ťažkej zimy,” povedal premiér s tým, že on osobne by bol za väčší stupeň slobody.

„Poďme rozmýšľať nad tým, ako otvoriť kiná, divadlá, kostoly, reštaurácie, posilky ale musíme si zároveň povedať, čo sme ochotní pre to spoločne spraviť,” uviedol Matovič s tým, že uvoľňovanie by mohlo byť spojené s pravidelným plošným testovaním.

Premiér dodal, že v pondelok sa výsledkami testovania bude zaoberať ústredný krízový štáb.

- - Inzercia - -