Dnes je štvrtok, 29.júl 2021, meniny má: Marta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Holandská princezná sa na najbližšie roky vzdala apanáže 1,6 milióna eur ročne

jún 11, 2021 - 19:16
Holandská princezná Amália nebude prijímať apanáž v hodnote 1,6 milióna eur ročne, na ktorú má nárok po dovŕšení veku 18 rokov. Princezná poslala list premiérovi s oznámením jej rozhodnutia.
Foto: 
SITA

Dedička holandského trónu princezná Amalia sa rozhodla, že niekoľko najbližších rokov nebude prijímať apanáž v hodnote 1,6 milióna eur ročne, na ktorú má nárok po dovŕšení veku 18 rokov. Princezná poslala rukou písaný list holandskému premiérovi Markovi Ruttemu s oznámením jej rozhodnutia v piatok. Uviedla, že vráti peniaze, ktoré budú na jej účte, kým bude študentkou. Apanáž pozostáva zo zhruba 300-tisíc eur patriacich priamo princeznej a 1,3 milióna eur na pokrytie nákladov na personál a na ostatné výdavky.

original.jpg

kráľ Viliam Alexander a kráľovná Máxima
Foto: 
SITA

Krok princeznej prišiel v čase, keď popularita oranžskej dynastie v Holandsku klesla. Rodičia Amalie, kráľ Viliam Alexander a kráľovná Máxima, sa vlani stali terčom ostrej kritiky, keď odišli na rodinnú dovolenku do svojho výletného domu v Grécku v čase pandémie. Kráľovská rodina dovolenku skrátila a vrátila sa domov pre rozhorčenie verejnosti. Dovolenkou neporušili reštrikcie zamerané proti šíreniu koronavírusu, ale na pobyt do Grécka odišli krátko po tom, ako vláda uplatnila čiastočný lockdown.

- - Inzercia - -