Dnes je nedeľa, 28.november 2021, meniny má: Henrieta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Pridať na kráse, ubrať na láske- platí to naozaj vždy?

október 26, 2021 - 08:00
Kedysi dávno som si niekde prečítala krátky výrok. Ako si získať chlapa? Jednoducho. Pridať na kráse, ubrať na láske. Muselo to byť už naozaj dávno a ja som bola asi mladé dievča, ktoré bojovalo o srdce niektorého z tých, čo proste neboli až tak do nej.
Foto: 
shutterstock.com

Nepamätám si zdroj tohto výroku. Predpokladám, že šlo o akýsi lifestylový magazín určený cieľovej skupine môjho vtedajšieho veku. Vtipné na tom však je, že ako roky plynú, výrok si v rôznych situáciách automaticky vybavím. A stále častejšie prichádzam k zisteniu, že sa v jeho jednoduchosti skrýva istá krása.

Hádky s mužom

Tak ako výrok hlásil vo svojom originálnom kontexte, uvedomila som si, že funguje skvele aj v mojom vlastnom vzťahu. Dlhšie okolo seba chodíte ako zúrivé šelmy a partnerská komunikácia sa zmenila skôr na štekot? Ani jeden z vás pritom nevie prečo. Skúste to. U nás to funguje. Teplé večere a vyžehlené košele v takých časoch zvyknem vymeniť za dlhšie strávený čas v kúpeľni, výrazný rúž a oblečenie, v ktorom sa cítim nielen dobre, ale aj krásne. Akokoľvek povrchne to znie, z učenia nášho výroku som si odniesla aspoň príjemné momenty v spálni či akúsi reflexiu toho, prečo sme sa opäť ocitli v tomto napätom bode.

Medzi matkou a synom

Verná mottu „kým neskúsiš, nevieš“ siahla som po diskutovanom výroku v situácii, keď prišlo k trenici s najdôležitejším mužom môjho života, mojím synom. Poviem vám, tu to dopadlo úplne naopak. Mladý pán zvysoka kašľal na krásu a čistotu nášho príbytku a svojej mami, naďalej zúril, kopal, hneval a kričal. Keďže na pridávanie krásy nebolo už dostatok energie, ostala láska. Explodovala ako časovaná bomba v nekonečných objatiach a slzách. Tá láska, kvantum lásky je asi jediné čo nám v takýchto chvíľach zachraňuje život. A teda, keď sa objaví kríza vo vzťahu s malým synom, čo je vzhľadom na citlivý vek prakticky denne, výrok otáčam naopak. Pomáha.

S priateľkami

Každá sme prešli kadečím, smiechy, slzy, definitívne konce aj šťastné začiatky, no i tak sa z času na čas stane, že sa ocitneme v slepej uličke a napätie medzi nami len tak iskrí a potláča všetko pekné, čo nás roky drží pohromade. Áno, aj tu som to skúsila, ale pohorela som na plnej čiare. Tak ako pri malých deťoch, ani pri priateľkách sa učenie výroku nevypláca. Pridať na kráse síce nie je na škodu, kvôli sebe a svojmu dobrému pocitu, ale zároveň je priam nutné znásobiť dávku lásky, empatie a pochopenia, ktoré voči priateľkám máme. Láska je liek. Mier.

Voči sebe

Čo si myslíte, ako to môže fungovať voči sebe samej? Uhádli ste, tak ako s najlepšími priateľkami. Veď sama pre seba ste tým najdôležitejším čo máte, ste tá, čo sa najlepšie pozná, tá čo si zaslúži len to najlepšie, nech to najlepšie zo seba môže potom šíriť aj ďalej na ostatných. Ubrať na kráse? Vôbec a v žiadnom prípade. Pridať na oboch, kráse i láske. Zaslúžite si to. Dovoľte si obklopiť sa krásnom či už ide o umenie, varenie, oblečenie či záhradu. Buďte krajšia pre seba aj pre lepší svet. Láska k sebe je jasná. Bez nej to nejde, preto tu pokusy s výrokom ani len neskúšajte.

- - Inzercia - -